برای Wi-Fi با تعداد زیادی دستگاه آماده شوید، ترسناک نیست

برای Wi-Fi با تعداد زیادی دستگاه آماده شوید، ترسناک نیست


اتحادیه Wi-Fi انتظار دارد با توسعه مناسب شبکه های بی سیم از انفجار ابزارهای بی سیم در زندگی ما جلوگیری کند.

سالها است که مهندسین بر روی توسعه نسخه های جدید Wi-Fi برای سرعت بخشیدن به فن آوری شبکه بی سیم تمرکز کرده اند. اما شما می توانید از یک اولویت متفاوت دیگر بهره مند شوید که ممکن است امروزه مهم تر باشد: قابلیت اطمینان.

 

اتحادیه Wi-Fi، یک کنسرسیوم صنعتی است که ورود دستگاه هایی با استاندارد شبکه بی سیم 802.11 را محیا کرد و اکنون با وجود همه چالش های جدید، در حال کار بر روی فناوری است که بتواند کارایی این استاندارد را افزایش دهد.

این به این معنی است که شما می توانید با مشکل کمتری دستگاه هایی که در گوشه و کنار خانه شما برای اتصال به شبکه و اینترنت در حال مجادله بیکدیگر هستند، کار کنید. دستگاه هایی از قبیل : کامپیوتر شخصی، تلفن ها، تب لت ها، زنگ های درب، دوربین های امنیتی، ماشین لباسشویی و هر وسیله ای که به شبکه و اینترنت متصل می شود.

کوین رابینسون، معاون رئیس بازاریابی اتحادیه Wi-Fi، گفت: "در حال حاضر، متوسط بیش از هشت دستگاه در هر خانه در ​​ایالات متحده وجود دارد که به شبکه و اینترنت متصل می شوند" با همین دلیل اتحادیه Wi-Fi، تمرکز استاندارد جدید خود با نام 802.11ax را در جهت توسعه و افزایش کلی شبکه بی سیم قرار داده است.

 

تحولات استاندارد جدید:

·         استاندارد جدید ظرفیت انتقال داده را نسبت به استاندارد 802.11ac نیز افزایش خواهد داد و به گفته رابینسون، اولین تراشه این استاندارد جدید باید در سال جاری ساخته و در سال 2019 به صورت معمول و بسیار زیاد استفاده شود.

·         انتظار می رود دستگاه های جدید در هر مکانی، حتی با وجود چندین دیوار در اتصال مشکل نداشته باشند. از جمله لامپ های روشنایی و دستگاه هایی که در نقاط مختلف خانه نصب شده اند.

·         این امکان وجود خواهد داشت که در صورتی که شما از یک سیستم توزیع شده (چند نقطه دسترسی) بهره می برید، بتوانید ترافیک خود را از نزدیک ترین به دیگر دستگاه ها انتقال دهید.

 

شبکه های 802.11ax باید قادر به حمل بیش از چهار برابر شبکه هایی با استاندارد 802.11ac، فارغ از شلوغ بودن شبکه باشند و حتی اگر شبکه در کل 802.11ax باشد، سرعت پیک نیز باید بهبود یابد - از 433 مگابیت بر ثانیه برای 802.11ac تا 600 مگابیت بر ثانیه با 802.11ax

تحلیلگر شرکت IHS مارکیت پیش بینی می کند که محموله های دستگاه هایی که از 802.11ax پشتیبانی می کنند از یک قطعه نسبی 116000 واحد در سا

 

اتحادیه Wi-Fi در نمایش CES مثل غول های فناوری پیشرفته، غرفه غول پیکر نخواهد داشت. اما با بیش از 800 عضو در صنعت فناوری، کار این اتحاد به خوبی نشان داده شده است.

رابینسون گفت: "به نوعی، CES غرفه ما است."